Рідний Ізюм

Література рідного краю

У травні 2020 року Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради проведена у дистанційній формі обласна військово-патріотична акція «Слобожанські дзвони Перемоги». Вона проводиться в рамках руху учнівської молоді за збереження та примноження традицій, звичаїв, обрядів українського народу «Моя земля - земля моїх батьків» та Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Акція передбачає проведення збору конкурсних матеріалів, які містять спогади ветеранів, свідків подій, встановлення імен загиблих, розроблення краєзнавчих маршрутів шляхами бойової слави, досвід роботи волонтерських загонів з надання допомоги ветеранам війни та праці. Матеріали акції «Слобожанські дзвони Перемоги» були надруковані окремою збіркою, яку разом з грамотами отримали учасники.

До цієї акції долучилися і учениця нашої гімназії  Козюбенко Олеся (7-Б клас), керівником якої стала вчитель історії та бібліотекар гімназії Жернова В. С. Це дослідження  під назвою "Палаюча броня" було присвячене вивченню бойового шляху 7-ї окремої танкової бригади, яка героїчно загинула у травні 1942 року, забезпечуючи вихід з оточення радянських військ. Трагічною була доля військовослужбовців бригади. Майже всі вони загинули під час нерівного бою в підбитих танках, або нашвидкоруч виритих окопах. з складу бригади вийшли з оточенння тільки 12 вояків. Бригада пройшла короткий, але яскравий бойовий шлях, але була розформована як з'єднання, що загинуло у бою. Ця робота надрукована в цій збірці на сторінках 21-22.

Тож запрошую всіх бажаючих ознайомитися зі збіркою до шкільної бібліотеки.

"Мій Сіверський Дінець: річка дитинства"

За ініціативи народного депутата України В.М. Остапчука 20 березня 2015 року в ІЗОШ№4 пройшов конкурс проектів

Конкурс проектів був присвячений завершенню десятиріччя дій 2005-2015 років "Вода для життя", оголошеного в Резолюції Генеральної Ассамблеї ООН та з нагоди Міжнародного дня водних ресурсів.

Учні навчальних закладів міста представили свої пропозиції щодо благоустрію прибрежної теріторії Сіверського Дінця, вирішення екологічних проблем та проблем организації дозвілля мешканців міста.

Перемогу в ній здобули учні нашої гімназії

Хільчевський Богдан (11-а) та Лістратова Валерія (10-а)

Вітаємо з перемогою!